ט"ו אייר ה'תשע"ט , 20/05/2019

הגאון הרב ירמיה מנחם כהן

אב"ד פריז
הגאון הרב ירמיה מנחם כהן הרב ירמיה מנחם כהן נולד בירושלים בשנת תש"ג. הוא למד בתלמודי תורה "שילה" ו"עץ חיים", לאחר מכן עבר ללמוד בישיבת חסידות בעלזא בקטמון, עוד בחייו של הרבי הזקן, וכעבור ארבע שנות לימוד המשיך לישיבות הגדולות - סלבודקה וחברון. בשנים אלו הוא גם עסק בפעילות קירוב במסגרת
"יד לאחים" והקים בין היתר את בתי הספר של החינוך העצמאי בנתיבות ובדימונה.
בהגיעו לפרקו הוא נשא את רעייתו לבית משפחת נחמן מחיפה הנמנים על חסידי בעלזא ובמשך כשנה כיהן כראש ישיבה ביישוב יד בנימין. בהמשך יצא הרב כהן לשליחות כראש ישיבה בסאן פאולו שבברזיל ורוב ילדיו נולדו בדרום אמריקה. הוא נשא במשרת רבה של אגודת ישראל בבואנוס איירס שבארגנטינה ואף הקים במקום מערכת מכובדת של כשרות ושחיטה למהדרין הקיימים עד היום.
בתום אחת עשרה שנות מגורים בדרום אמריקה עבר הרב להתגורר באירופה - שם הוא שימש בתחילה במשך כעשרים וחמש שנה כדיין באנטוורפן שבבלגיה ואילו במשך קרוב לעשור נשא בתפקיד אב"ד של פאריז, כאשר כחלק מתפקידו הוא היה אחראי על סידור גיטין בשתיים עשרה ערים באירופה ואף הקים באותם מקומות מערכות כשרות מסועפות.
לצד פעילותו הענפה ברחבי העולם גם זכה הרב כהן להוציא חמישה ספרי שו"ת "והרים הכהן" העוסקים בשאלות ותשובות על כל חלקי השולחן ערוך וכן ספר על פרשיות התורה.
בימים אלו מכהן הרב כהן כאב"ד פאריז בירושלים במסגרת בית קבוע ומגיש שירותים בעיקר לאלפי עולי צרפת בישראל אשר שומרים עמו על קשר הדוק, במטרה שיפתור עבורם סוגיות בנושאי אישות, ממונות וכן בתחומים נוספים. הוא גם עומד בראש מערכת הכשרות של EK ומפקח באופן מדוקדק על נתינת כשרויות למוצרי מזון שונים. במרכז רבני אירופה נושא הרב כהן בתפקיד בכיר כאשר הוא משמש כאחד מחמשת חברי הנשיאות המתווים את דרכו של המרכז ואף כראש המחלקה לכשרות ולגיטין מטעם המרכז. 
 
 
 
חיפוש מקווה