י"ח סיון ה'תשע"ט , 21/06/2019

אגף מקוואות

במסגרת מרכז רבני אירופה הוקם אגף מיוחד אשר מטרתו לספק לרב את כל הכלים הנצרכים לבניית מקווה כשר למהדרין, החל מייעוץ והדרכה צמודה במהלך תכנון ובניית המקווה, דרך פתרונן של בעיות הלכתיות וטכניות הצצות תוך כדי העבודה, וכלה בסיוע כספי בבנייה.

אודות האגף: לאחר ההחלטה על הקמת מקווה יש צורך במעקב צמוד אחר הבנייה: ביציקת הבורות והאיטום כדי שלא יהא שום חשש של נזילה, מידות המקווה ומידות האוצרות, אופן ההשקה בין הבורות, ועוד.
 
שירותי האגף:

הקמת מקוואות: פרוייקט הדגל של מרכז רבני אירופה, הוא בניית מקוואות, אשר במסגרתו נבנים באירופה 55 מקוואות בסיוע ובמימון של למעלה מ-3 מליון אירו.

קורסים: אגף המקוואות מקיים קורסים להכשרתם של משגיחי מקוואות, בבדיקתם ותחזוקם של מקוואות קיימים.

מלבד הסיוע בבניית מקוואות חדשים, מקיים מרכז רבני אירופה סיורים של רבנים מומחים בקהילות אירופה במקוואות קיימים. מטרת הסיורים היא לבדוק מקוואות שעומדים כבר על תילם, הן חדשים - לבודקן שאכן נבנו כהלכה. והן מקוואות ישנים שנבנו לפני שנים רבות - בבחינת כשרותם והצעת פתרונות לשיפוצם ותיקונם, ולהדריך את הרב המקומי או מישהו מטעמו בתחזוקו העתידי של המקווה.
מקווה שנמצא כשר על ידי הרבנים מקבל תעודת כשרות לשנה בה מצויין שמו של האחראי לתחזוקו של המקווה. התעודה מונפקת מטעם מרכז רבני אירופה וחתומה על ידי יושב ראש אגף המקוואות הגאון רבי ישראל יעקב ליכטשנטיין שליט"א, ראב"ד דק"ק בני ישראל – פדריישין בלונדון, אנגליה וחבר נשיאות מועצת רבני אירופה.


יו"ר האגף: הגאון הרב ישראל יעקב ליכטנשטיין שליט"א, אב"ד דק"ק 'חברת בני ישראל', לונדון, אנגליה
 

מנהל האגף: הרב יוסף ביינהקר

 


 

 
 
חיפוש מקווה