י"ח סיון ה'תשע"ט , 21/06/2019

הגאון הרב מיכאל שמרלא

אב"ד שטראסבורג, צרפת
הגאון הרב מיכאל שמרלא הרב מיכאל שמערלא נולד בשנת תשכ"ה וגדל בעיר פריז. בילדותו התחנך בבית ספר "מרכז התורה" של הרב יעקב טולדנו זצ"ל ובישיבת "חכמי צרפת" אצל הרב חיים חייקין זצ"ל - תלמידו של החפץ חיים. בהמשך למד בישיבה הגדולה "בית יוסף" בגייטסהד שבאנגליה.
 
הרב שמערלא מעיד על עצמו כי הודות לכך שזכה לשהות בנעוריו במחיצת דמויות כה חשובות ומשפיעות, ובפרט הרב חיים חייקין זצ"ל שהיה גם רבו המובהק של אביו שליט"א - הוא הצליח לקבל את התשוקה ללימוד ולעסק התורה בהתמדה. לאחר נישואיו עבר ללמוד בכולל בארץ ישראל ושם קיבל סמיכה לרבנות ודיינות ואף המשיך לאחר מכן ללימודים בכולל בשטראסבורג.
 
במשך שבע עשרה השנים האחרונות משמש הרב שמערלא כרב בקהילת שטראסבורג וכן הוא משמש כאב"ד במשך שלוש עשרה השנים האחרונות - מאז שהרב זקבך עלה לישראל. בשאלות ועניינים מסוימים הוא מתייעץ בעיקר עם הרב שאול ברייש אב בית דין ציריך.
 
מתוקף תפקידו הוא משיב לשאלות רבות פרטניות בקהילה וכן ברחבי צרפת כולה דרך הטלפון וכן דרך דוא"ל או הקו הטלפוני הציבורי הנקרא "ALLORAV" ואתר האינטרנט שלו.
 
קהילת שטראסבורג, בכללה, היא קהילה שמצויה בתנופה של התפתחות ויש בה למעלה מעשרים בתי מדרשות וגם כוללים ומוסדות חינוך לכל גווני הקהילה. הרב שמערלא משמש בה כאב"ד ומטפל בעיקר בנושאי כשרות ושחיטה וכן בעניינים השייכים לבית דין כמו גיטין, גיור, מקוואות ועוד. לצד זאת הוא משמש כחבר מועצת רבני אירופה וחבר בוועדה הרוחנית של המרכז.
 
 
 
חיפוש מקווה