ט"ו אייר ה'תשע"ט , 20/05/2019

הגאון הרב דוד משה ליברמן

הרב הראשי דק"ק ′שומרי הדת′ אנטווערפן, בלגיה
הגאון הרב דוד משה ליברמן הרב דוד משה ליברמן נולד בעיר קלן שבגרמניה בשנים שלפני מלחמת העולם השנייה. עוד בהיותו תינוק עברה משפחתו לאנטוורפן בבלגיה, שם הוא למד בבית ספר "יסודי התורה". בהיותו בן עשר הוא עבר ללמוד בישיבת "עץ חיים" הסמוכה לעיר אנטוורפן בהנהלתו של ר' פייבל שפירא.

בתקופת מלחמת העולם השנייה שהה הרב ליברמן ביחד עם אמו ואחיו בצרפת. אמו נרצחה ולאחר המלחמה הוא נלקח לבית היתומים של ר' שניאור זלמן שניאורסון.
בשנת תש"ו הגיע הרב ליברמן לאמריקה, שם הוא התקבל בישיבה בלייקווד ומאוחר יותר עבר ללמוד בישיבת "תומכי תמימים" המרכזית, ב-770.

בשנת תש"ט הוא קיבל סמיכה ונשלח על ידי האדמו"ר הריי"צ לשיקאגו כדי לשמש כרב בקהילת "בני ראובן". שנה לאחר מכן הוא נשא את רעייתו לבית חיטריק. החל משנת תשט"ו ועד תשכ"ו הוא שימש כרב בקהילת "אור חדש" בשיקאגו ולאחר מכן עבר עם משפחתו לעיר דיטרויט, שם שימש כרב וכמנהל בית ספר בקהילת "בני יהודה" במשך שתים עשרה שנה.

בשנת תש"מ הוא שב לאנטוורפן והוכתר לשמש כרב הראשי של אנטוורפן. הרב ליברמן גם הוכרז כממלא מקומו של רבי הלל מדליה זצ"ל שהיה ראש קהילה ואב"ד של קהילת שומרי הדת המונה כ-1000 משפחות. עד היום, על אף גילו המופלג, ממשיך הרב ליברמן למסור דרשות בקביעות וכן להנהיג את קהילתו ולעסוק בדיני תורה ובנושאי כשרות. 
 
 
חיפוש מקווה